ZWIEDZAMY ZIEMIĘ ŚWIĘTOKRZYSKĄ

ZWIEDZAMY ZIEMIĘ ŚWIĘTOKRZYSKĄ

2021-10-27

W dniach 21-22 października 2021 r. uczniowie klas: VII, VIIIa oraz VIIIb w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczestniczyli w wycieczce po Ziemi Świętokrzyskiej.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Sandomierz – zabytkowy zespół architektoniczno – krajobrazowy (Ratusz, katedra, Dom Długosza, Zamek, Brama Opatowska, Ucho Igielne) i podziemną trasę turystyczną. Następnie przejazd do Ujazdu, zwiedzanie ruin zamku, zbudowanego na rok kalendarzowy (tyle okien ile dni, tyle komnat ile tygodni). W dniu następnym po śniadaniu przejechaliśmy do Nowej Słupi i pieszo przeszliśmy na Święty Krzyż do pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego oraz przedchrześcijańskich obwałowań kamiennych na Łysej Górze. Następnie przyjazd do Oblęgorka i zwiedzanie Muzeum Sienkiewicza. Nasi uczniowie po drodze mogli podziwiać piękno przyrody, faunę i florę ziemi świętokrzyskiej i zobaczyć stolicę województwa – miasto Kielce.

Dziękujemy Ministrowi Edukacji i Nauki, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego oraz Wójtowi Gminy Wierzchosławice za możliwość uczestniczenia w wycieczce po Ziemi Świętokrzyskiej, w ramach projektu „Poznaj Polskę”

red. M. Siedlik

O autorze