Z ŻYCIA KLASY PIERWSZEJ

Z ŻYCIA KLASY PIERWSZEJ

2021-11-21

Październik był dla pierwszaków miesiącem, który obfitował w różne wydarzenia.

 1. 10. 2021 r.
  Przedstawicielka policji i sympatyczna maskotka mrówki uczyli dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe.
 2. 10.2021 r.
  Podczas lekcji o zdrowiu i omawianiu piramidy prawidłowego żywienia dzieci wspólnie zjadły drugie śniadanie, które nawiązywało do tematyki zajęć.
 3. 10.2021 r.
  Pierwszoklasiści wybrali się na spacer i obserwację jesiennej pogody. Uczniowie udali się również na cmentarz wojenny w Rudce. Tam zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej.
 4. 10. 2021 r.
  Uczniowie, którzy dopiero uczą się liter poradzili sobie z czytaniem. Uczestniczyli w akcji „Przerwa na czytanie”.
 5. 10. 2021 r.
  Tego dnia odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Było to największe przeżycie dla dzieci. Przybyli do szkoły rodzice, którzy słuchali i podziwiali umiejętności swoich dzieci. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę w wierszach i piosenkach. Potem z dumą ślubowali na sztandar szkoły wypowiadali ważne dla nich zobowiązania. Następnie Pani dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje uczniowskie. Po uroczystości czekały na nich w klasie upominki i słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

red. B. Pryga

O autorze