UCZNIOWIE KLASY 8 ROZPOCZĘLI CYKL SPOTKAŃ Z OSOBAMI, KTÓRE WYKONUJĄ RÓŻNE ZAWODY

UCZNIOWIE KLASY 8 ROZPOCZĘLI CYKL SPOTKAŃ Z OSOBAMI, KTÓRE WYKONUJĄ RÓŻNE ZAWODY

2023-10-24

Czy KOSMETOLOGIA jest zawodem przyszłości? Jakie trzeba mieć wykształcenie, by móc wykonywać ten zawód? Czy studia na tym kierunku są trudne i gdzie można po takich studiach pracować? Na te i inne pytania ósmoklasiści mieli dziś okazję porozmawiać z Panią Weroniką Pająk, która z zawodu jest KOSMETOLOGIEM i prowadzi własny gabinet.

Żeby zostać kosmetologiem należy ukończyć studia wyższe na tymże kierunku. Tytuł kosmetologa przysługuje osobie, która ukończyła trwające 3 lata studia licencjackie. Część absolwentów decyduje się na dodatkowe podjęcie 2-letnich studiów magisterskich.

Studia kosmetologiczne pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, biochemii, toksykologii, medycyny estetycznej, chemii surowców kosmetycznych, receptur kosmetyków, dermatologii, histologii, perfumerii, sensoryki.

Kosmetolog może podjąć pracę w salonach odnowy biologicznej, firmach farmaceutycznych i kosmetycznych, laboratoriach, salonach piękności.

Kosmetolog zazwyczaj pracuje z ludźmi, dlatego bardzo ważne jest, żeby posiadał wysoko rozwinięte kompetencje interpersonalne. Niezwykle ważne w przypadku kosmetologów jest poczucie piękna, doskonałe zdolności manualne.

Dziękujemy Pani Weronice za poświęcony czas ☺️

K. Sroka

O autorze