„ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ” – JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

„ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ” – JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

2021-10-13

6 października uczniowie klas: IV, V oraz VI w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” uczestniczyli w wycieczce po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej i Pustyni Błędowskiej.

Na  początku zwiedzili Jaskinię Nietoperzową, w której podziwiali obszerne korytarze oraz efektowne nacieki skalne. Następnie udali się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Mimo deszczowej pogody cieszyli się urokami Doliny Prądnika. Przeszli przez Bramę Krakowską, złożyli wizytę na Zamku „Pieskowa Skała”, gdzie usłyszeli barwne legendy, a w drodze powrotnej podziwiali okazałą Maczugę Herkulesa. Podczas schodzenia ze wzgórza zamkowego kilku piechurów zaliczyło wywrotkę, co jeszcze zwiększyło atrakcyjność wycieczki. Po pysznym obiedzie pełni sił wycieczkowicze dotarli na wzgórze Czubatka, skąd rozpościerał się wspaniały widok na Pustynię Błędowską. Uczniowie mieli tam okazję własnoręcznie przygotować pocztówki. Nie lada atrakcją były też zabawy w olbrzymiej „piaskownicy” 😉

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego oraz Wójtowi Gminy Wierzchosławice za możliwość uczestniczenia w wycieczce po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”.

O autorze