NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

NIEZWYKŁA LEKCJA MUZYKI

2023-05-11

10 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłej lekcji muzyki, przeprowadzonej przez wyjątkowych gości. Nauczyciele Szkoły Muzycznej w Wojniczu zaprezentowali budowę i brzmienie kilku instrumentów muzycznych: fletu poprzecznego, skrzypiec, pianina i trąbki, a uczniowie mogli na żywo wysłuchać utworów w ich wykonaniu. Swoją grą oczarowała nas uczennica klasy V, Dominika Golec. Dominka uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach z filią w Wojniczu i uczy się w klasie fortepianu pod kierunkiem pana Macieja Pierzchały.

 Gra na instrumencie to nie tylko ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Pozytywnie wpływa również na pracę mózgu, poprawia pamięć i koncentrację, uczy cierpliwości i wytrwałości, pomaga łagodzić stres, poprawia umiejętność słuchania, buduje pewność siebie i pomaga wyrazić siebie.

Jeśli jesteś zainteresowany grą na instrumencie, to wszelkie informacje o szkole muzycznej i naborze na rok 2023/24 znajdziesz na stronie www.muzyczna.domoslawice.edu.pl  oraz w sekretariacie szkoły pod nr tel. 14 663 54 20.

K. Sroka

O autorze