NASI UCZNIOWIE FINALISTAMI I WIERZCHOSŁAWICKIEJ LIGI DEBAT OKSFORDZKICH

NASI UCZNIOWIE FINALISTAMI I WIERZCHOSŁAWICKIEJ LIGI DEBAT OKSFORDZKICH

2022-04-21

Debata oksfordzka to rodzaj debaty, w której zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. W debacie wypowiadają się obie strony: propozycja – zwolennicy tezy i opozycja, aby przekonać publiczność i jury do swojego stanowiska.

Uczniowie z klas 7 – 8 podjęli wyzwanie i przystąpili do I Wierzchosławickiej Ligi Debat Oksfordzkich. Projekt rozpoczął się od dwudniowych warsztatów przygotowujących do udziału w debatach. Uczniowie poznali zasady debatowania i po raz pierwszy wygłosili swoje przemówienia. Następnym etapem były pojedynki szkół. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w czterech debatach. Członkowie naszego zespołu z ogromnym zaangażowaniem podeszli do każdej debaty. Tezy, z którymi przyszło się im zmierzyć nie zawsze były łatwe. Wszyscy włożyli w przygotowanie dużo pracy, serca i wykazali się świetną organizacją.

Bardzo dobre występy w debatach pozwoliły naszemu zespołowi zakwalifikować się do Finału Wierzchosławickiej Ligi Debatanckiej. Debata finałowa odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach o godzinie 14:00.

E. Padło-Śliwa

Trzymamy mocno kciuki za naszych mówców i życzymy połamania języka!

O autorze