„DZIECIAKI SADZENIAKI”

„DZIECIAKI SADZENIAKI”

2022-11-16

9 listopada klasa I i II wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Sarnecką Gawin i Bożeną Pryga były na wycieczce w Tarnowie w Leroy Merlin, aby uczestniczyć w akcji „Dzieciaki Sadzeniaki”.

Celem akcji jest nauczenie dzieci pielęgnacji roślin i pokazanie im jakie warunki są najlepsze dla prawidłowego ich rozwoju. Twórcy akcji wyszli z założenia, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawię. Dlatego Dzieciaki Sadzeniaki to zabawa „w przesadzanie kwiatów”.

Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po prezentacji o ekologii i roślinach, dzieci otrzymały rękawiczki, fartuszki, doniczki, kolorowe kwiaty i zabrały się za przesadzanie kwiatków przy pomocy instruktora z Leroy Merlin. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia roślin była ogromną frajdą dla dzieci. Po starannym wykonaniu zadania przesadzania rośliny wszyscy otrzymali dyplomy Sadzeniaków Leroy Merlin i zabrali doniczkę z kwiatkiem do domu, gdzie mają samodzielnie dbać o roślinę.

red. B. Pryga

O autorze

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.