Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

19 września 2021 r.

W dniach 15-17 września br. uczniowie klas 7-8 przebywali na wycieczce w Warszawie, gdzie poznali historię i kulturę naszej stolicy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich. Po południu udaliśmy się na spacer po Wojskowych Powązkach, miejscu, gdzie spoczywają „Rudy”, „Alek” i „Zośka” oraz K. K. Baczyński.

W czwartek od samego rana wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Stare Miasto. Zobaczyliśmy m. in.: Plac Piłsudskiego z Ogrodem Saskim, Pomnik Powstania Warszawskiego, Plac Zamkowy, Katedrę św. Jana, Rynek, pomnik Syrenki, Barbakan, dom w którym urodziła się Maria Curie Skłodowska, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, pomnik Małego Powstańca, kolumnę Zygmunta. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do Pałacu Nauki i Kultury i wyjechaliśmy na XXX piętro, by podziwiać  panoramę stolicy.  Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik i kilkugodzinny pobyt w strefie swobodnej eksploracji pełnej eksperymentów i konstrukcji. Równie ciekawym doświadczeniem, nie tylko dla chłopców, była wieczorna wizyta na Stadionie Legii.

Ostatnie godziny w Warszawie spędziliśmy na spacerze w Łazienkach Królewskich oraz zwiedzaniu królewskich apartamentów w Zamku Królewskim.

red. E. Padło-Śliwa

FOTOGALERIA

PRZYDATNE LINKI

 

 

 

 

 

 

eTweening

 

LEPSZA SZKOŁA