Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

14 października 2020 r.

12 października 2020 r. w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach, odbyła się debata oksfordzka. Teza debaty brzmiała: "Wincenty Witos przyczynił się bardziej do Wiktorii 1920 roku niż Józef Piłsudski". Z tą bardzo ambitną tezą zmierzyły się drużyny ze szkół podstawowych w Wierzchosławicach i Rudce. Młodzież z klas 7 i 8 przygotowywała się do występu na dwudniowych warsztatach. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Aleksandra Moryl, Aleksandra Radwańska, Patrycja Baran, Amelia Górska, Dawid Bryl, Witold Skrabot, Piotr Fijał, Maciej Mitera. Uczniowie do debaty przygotowywali się pod opieką pana Marka Siedlika. Po losowaniu nasza szkoła otrzymała zadanie obrony przyjętej tezy. Zdaniem ekspertów i innych osób argumenty naszej strony okazały się miażdżące dla opozycji i jednogłośnie zwycięzcą debaty okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudce.

GRATULUJEMY SUKCESU!

red. M. Siedlik

TUTAJ ZOBACZYSZ CAŁĄ DEBATĘ

PRZYDATNE LINKI

 

 

 

 

 

 

eTweening

 

LEPSZA SZKOŁA