Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

13 lutego 2020 r.

12 lutego dwoje uczniów naszej szkoły – Martyna Kołodziej i Sebastian Skrabot (klasa VIII) uczestniczyło w Małopolskim Konkursie Czytelniczym „Czytam, znam, rozumiem” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Był to II etap konkursowych szranków – rejonowy, w I Martyna i Sebastian pokonali 150 uczestników z całego województwa. Przygotowani przez p. Ilonę Kędzior uczniowie musieli się wykazać świetną znajomością 3 tekstów: „Pana Tadeusza”, „Szkiców spod Monte Cassino” oraz „Latarnika”. Organizatorami konkursu są: Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, III Liceum Ogólnokształcące oraz Zakład Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Gratulujemy naszym znawcom literatury polskiej rozwijania pięknej pasji i życzymy zakwalifikowania się do ostatniego już etapu konkursu.

red. I. Kędzior

PRZYDATNE LINKI

Urząd Gminy

 

 

 

Dziecko w sieci

 

BIP

Owoce w Szkole

 

eTweening

 

LEPSZA SZKOŁA

 

OKE