Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21 kwietnia 2022 r.

Debata oksfordzka to rodzaj debaty, w której zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. W debacie wypowiadają się obie strony: propozycja - zwolennicy tezy i opozycja, aby przekonać publiczność i jury do swojego stanowiska.

Uczniowie z klas 7-8 podjęli wyzwanie i przystąpili do I Wierzchosławickiej Ligi Debat Oksfordzkich. Projekt rozpoczął się od dwudniowych warsztatów przygotowujących do udziału w debatach. Uczniowie poznali zasady debatowania i po raz pierwszy wygłosili swoje przemówienia. Następnym etapem były pojedynki szkół. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w czterech debatach. Członkowie naszego zespołu z ogromnym zaangażowaniem podeszli do każdej debaty. Tezy, z którymi przyszło się im zmierzyć nie zawsze były łatwe. Wszyscy włożyli w przygotowanie dużo pracy, serca i wykazali się świetną organizacją.

Bardzo dobre występy w debatach pozwoliły naszemu zespołowi zakwalifikować się do Finału Wierzchosławickiej Ligi Debatanckiej. Debata finałowa odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach o godzinie 14:00.

E. Padło-Śliwa

Trzymamy mocno kciuki za naszych mówców i życzymy połamania języka! 

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA  fot. Robert Bryl

 

PRZYDATNE LINKI

 

 

 

 

 

 

eTweening

 

LEPSZA SZKOŁA