Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

8 listopada 2021 r.

W dniu 5 listopada 2021r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w 33 Złazie Szlakami Legionistów do Łowczówka. Celem Złazu było uczczenie pamięci o pochowanych tam bohaterach, uczestnikach bitwy pod Łowczówkiem, rozegranej w dniach 22-25 grudnia 1914 roku, oraz uczczenie 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie choć przez chwilę mogli sobie wyobrazić jak smutne i tragiczne musiały być dla polskich legionistów Święta Bożego Narodzenia, które przyszło im obchodzić w ponurych okopach. Danina krwi, którą wtedy złożyli przyczyniła się do odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 1918 roku. O godzinie 1100 na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku odbyły się oficjalne uroczystości, połączone z zapaleniem zniczy oraz rozdaniem nagród za liczny udział w Złazie. Po zakończeniu uroczystości reprezentacja naszej szkoły zeszła do Pleśnej, skąd pociągiem odjechała do Bogumiłowic.

red. M. Siedlik

FOTOGALERIA

PRZYDATNE LINKI

 

 

 

 

 

 

eTweening

 

LEPSZA SZKOŁA